1

Aruandest

Teie ees on Viru Keemia Grupi 2019. aasta aruanne tegevusest säästva arengu valdkonnas. See on kümnes avalikustatud aruanne, mis tutvustab Kontserni vaatekohti ja tegevusi vastutustundliku ettevõtluse ja säästva arenguga seotud ülesannete lahendamisel.

Aruandes on esitatud teave Viru Keemia Grupp ASi ja selle tütarettevõtete (mille kohta käesolevas aruandes kasutatakse ka nimetust VKG või kontsern) kohta 2019. kalendriaastal. Aruanne sisaldab teavet järgmistel teemadel: juhtimine, majandusliku tõhususe tegevused ja tulemused, tootmis- ja keskkonnaohutuse tagamine, töötajaskonna toetamine ja arendamine, sotsiaalmajandusliku arengu soodustamine ja inimõiguste järgimise kontsernis.

Kontserni finantsolukorda ja tootmistegevust kajastavad andmed pärinevad Viru Keemia Grupp ASi konsolideeritud andmetest. Töösuhete valdkonda ja sotsiaalsfääri ning keskkonnakaitsetegevuse tulemusi kajastavad andmed hõlmavad Viru Keemia Gruppi ja selle tütarettevõtteid, kui tekstis ei ole öeldud teisti. Aruande jaoks koguti teavet ettevõtte aruandlussüsteemist ja teabevahendite süsteemist, samuti kasutati aruandluse standardite soovitusi järgivaid teabepäringuid.

Teabe avaldamise standardid

Aruanne on koostatud Globaalse Aruandlusalgatuse (Global Reporting Initiative, GRI) säästva arengu aruandluse põhimõtete (GRI aruandluse juhend) ja GRI nafta- ja gaasitööstuse aruandluse vastavate osade kohaselt. Kontsern jagab ja rakendab nafta- ja gaasitööstuse säästva arengu vabatahtliku aruandluse põhimõtteid (Oil and Gas Industry Guidance on Voluntary Sustainability Reporting, IPIECA/ API, 2016). Käesoleva väljaande vastavusega kõrgetele avalikustamise nõuetele saab täpsemalt tutvuda aruande viimasel lehel, kus on toodud GRI sisukord. Eelmised aruanded koostati vastavalt GRI tasemetele G3 ja G4.

Aruande koostamisel on kasutatud ISO ja OHSAS-i sertifitseerimismaterjale. Keskkonna- ja tööohutuse andmed on kooskõlas standardites esitatud nõuetega.

Aruanne sisaldab keskmise ja pikaajalise perspektiiviga plaane. See teave on prognoosi tasemel, kuna avalikustatud kavatsuste elluviimine sõltub ka sellistest (majanduslikest, sotsiaalsetest, õiguslikest) teguritest, mida kontsern ei saa mõjutada. Seetõttu võivad tegelikud tulemused plaanidest erineda.


GRI on vabatahtlik aruandlust edendav organisatsioon, mis koondab säästvat arengut väärtustavaid ettevõtteid üle kogu maailma. Säästva arengu kontseptsiooni rajajaks peetav organisatsioon on välja töötanud ka säästva arengu aruandluse soovituslikud juhendmaterjalid.

Rohkem teavet organisatsiooni ja juhendite kohta leiate aadressilt:
www.globalreporting.org


2019. aasta aruande peamised teemad

Rahanduslik stabiilsus ja tootmise efektiivsus

Ettevõttest

ÜRO säästva arengu eesmärgid 8, 12

Koostöö tarnijatega; võitlus korruptsiooniga; monopolidevastaste seaduste järgimine; inimõiguste austamine; tootmise ohutus ja kvaliteet

Säästva arengu juhtimine

ÜRO Säästva arengu eesmärgid 5, 8, 9, 12, 16

Töökaitse ja tootmisprotsesside ohutus

Tööohutus

ÜRO säästva arengu eesmärgid 3

Energiatõhusus ja energia säästmine, veeressursside kasutamine; kasvuhoonegaaside ja muude saasteainete heited; jäätmete teke, kahjutuks tegemine ja taaskasutus; looduskaitsealaste seaduste järgimine

Keskkonnaohutus

ÜRO säästva arengu eesmärgid 6, 7, 11, 12, 13, 14, 15

Töösuhted ja hõivatus, töötajate potentsiaali arendamine; töötajate ja juhtkonna vastastikused suhted, ühingute moodustamise vabadus, töötajate väljaõpe ja areng, õiglane tasustamine ja töötajate sotsiaalne toetus

Personali areng

ÜRO Säästva arengu eesmärgid 4, 5, 8

Kaudne majanduslik mõju; kohalike ühenduste arendamise programmid

Säästva arengu juhtimine

ÜRO Säästva arengu eesmärgid 4, 7, 11, 17