Oluline samm eeltoodud eesmärkide saavutamisel on tsirkulatsiooniõli ümbertöötamiseprojekt, mis aitab tõsta Petroter põlevkiviõlitehaste tootlikkust, efektiivsust ning töökindlust. Lisaks eeltoodud positiivsetele mõjudele võimaldab tsirkulatsiooniõli projekt tõsta põlevkivi töötlemisel loodavat lisandväärtust.
Üks arendustegevuse väljakutsetest on põlevkiviressursi tagamine nii tükikivi kui peenpõlevkivi töötlevatele tehastele ning olemasolevate tootmisvõimsuste maksimaalselt efektiivne kasutamine. Põlevkivi tootmise, tarnimise ja tarbimise protsessi juhtimine selliselt, et logistikakulud ja ladude suurus oleksid optimaalsed. Logistikakulude ning keskkonnamõju vähendamise eesmärki täidab konveiertranspordi kasutamine väärtusahelas. 2017. aastal alustati poolkoksi konveieri ehitamist transportimaks ohtlikke jäätmeid prügilasse ja laadimaks põlevkivi vahelaost vagunitesse. Lisaks madalamatele kuludele parandab konveiertranspordi kasutamine töökeskkonnatingimusi tootmisterritooriumil, tööjõu efektiivsust ning energiaefektiivsust.
Viru Keemia Grupp liigub tööstus 4.0 suunas, mis hõlmab tootmisprotsesside automatiseerimist ning robotiseerimist. Selge on, et vanade IT- ja tootmise automatiseerimise lahendustega digitööstuse keskkonnas kaua konkurentsis ei püsi. Seega otsime uusi võimalusi tootmis- ja juhtimisprotsesside automatiseerimiseks. Viru Keemia Grupp täiustab plaanipäraselt olemasolevaid IT-lahendusi ning juurutab uusi finants- ja ärijuhtimise digitaalseid lahendusi sh ERP, Business Intelligence (BI) analüütika ja BigData. Kontserni ettevõtetes rakendatakse varahaldusprogrammi IFS, mis aitab tõsta seadmete töökindlust, vähendada hooldus- ja remondikulusid ning tagada head investeerimisotsused.
Viru RMT poolt välja töötatud tööstusprotsesside automatiseerimise lahendused Petroter tehaste, konveiersüsteemide, peenkeemiatoodete ning monitooringuseadmete opereerimisel on andnud võimaluse liikuda Tööstuse 4.0 suunal. Suurematest klientidest väljaspool kontserni võib nimetada Eesti Energia Õlitööstus ja Eastman Specialities.
Seoses muutuvate kütuse kvaliteedinõuetega on olulisteks suundadeks bensiinifraktsiooni ja põlevkiviõli kvaliteedi ja –turustusuuringud. Turu prognoositavatest muutustest tulenevalt otsime uusi ärivõimalusi, mida kasutada põlevkiviõlitoodete lisandväärtuse tõstmiseks. Bensiinifraktsiooni tootmisel rakendatavad tehnoloogilised lahendused caustic-wash ja filtratsioon-destillatsioon aitavad oluliselt tõsta toote kvaliteeti. Põlevkiviõlide osas on eesmärgiks prognoosida põlevkiviõli turustamisega seotud mõjusid, mis tulenevad MARPOL laevakütuste kvaliteedinõuetest maailmamerel 2020. aastal.
Peenkeemiatoodete maailmaturul toimunud muutused näitavad, et kemikaalide tootmine on lisandväärtuse tõstmisel oluline arengusuund. Kerogeeni keemiline potentsiaal väärib jätkuvalt teadus-ja arendustegevusse panustamist.
Teeme tihedat koostööd õppeasutustega nagu TTÜ, Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž ja Tartu Ülikooli Narva kolledž. Uuringud põlevkiviõli tehnoloogia, peenkeemia toodete, ladestustehnoloogia ja keskkonnauuringute valdkondades on vaid väike osa koostöösuundadest.
Energiaefektiivsuse kasv tagab uutele klientidele otseühendused soojus-ja elektrisüsteemidega. VKG tootmisterritooriumil on loodud selleks kõik vajalikud tingimused: infrastruktuur, soodne asukoht, turvalisus, ühendusvõimalused ning konkurentsivõimelise hinnaga soojus- ja elektrienergia. 2017. aastal kasutasid antud võimalusi mitmed serveripargid. Elektrijaama vahetu lähedus võimaldab varustada serveriparke ressursiga, mis ulatub kümnete megavatt-tundideni.
Panustame uutesse arengusuundadesse, mis lähtuvad turunõuetest ning tuleviku arengutrendidest. Üheks suunaks on bioenergeetika ja biokütused. Jälgime Euroopa Liidu taastuvenergia direktiivi uue versiooni kujunemisprotsessi ning taastuvate kütuste ning teise põlvkonna nn täiustatud taastuvkütuste turunõudlust ning tooraine tingimuste kujunemist.
Järgnevatel aastatel on VKG arendustegevuse fookuses tootmise efektiivsus, energiatõhusus, toodete kvaliteet ning konkurentsivõime tagamine . Lisaks panustame tuleviku arengutrendidest tulenevatele uutele kütuse, energia ja keemiatoodete suundadele ning tehnoloogia müügile.