11

Meie inimesed

Viru Keemia Grupp on üks suurimaid tööandjaid Ida-Virumaal. Kontserni käekäik mõjutab oma 1 560 töötajale lisaks veel mitme tuhande inimese heaolu antud piirkonnas, kes on ettevõttega seotud pereliikmete või ka koostööpartnerite ja tarnijate töötajate ja pereliikmete kaudu.

VKG eesmärk on pakkuda oma inimestele stabiilsust ja kindlustunnet tuleviku osas, kuid arvestades õlituru volatiilsust ja heitlikku riigipoliitikat on selle saavutamine suur katsumus.

Meie personalipoliitika fookuspunktid

  • Väärtustame
  • Tunnustame
  • Toetame meeskonnavaimu
  • Soodustame ja arendame järelkasvu
  • Loome ohutu töökeskkonna

Viru Keemia Grupi edu aluseks on kompetentsed ja motiveeritud töötajad, kes teevad oma tööd pühendunult, on ettevõttele lojaalsed ning loovad ühiselt väärtust.

Kontsernis töötas 2023. aasta detsembri lõpus 1502 töötajat, sh 1184 meest ja 353 naist. Tulenevalt füüsilise töö suuremast osakaalust ja ametkohtadest, millel naistel ei ole võimalik töötada, on meestöötajate hulk oluliselt suurem. Töötajate keskmine vanus on 46 aastat, ligi 874 töötajat on vanusegrupis 35 kuni 54 aastat.  2023. aastal asus tööle 177 uut töötajat, enim uusi töötajaid asus tööle vanuserühmas 25 kuni 44 aastat. Töösuhe lõppes 208 töötajaga. Tööjõuvoolavuse määr 2023. aastal oli 13%, millest vabatahtlik voolavus 7%.

Kontserni töötajate keskmine staaž ettevõttes on 10 aastat, enam kui 25-aastase tööstaažiga töötajaid on kontsernis 129, neist 21 töötab ettevõttes üle 40 aasta.

2023. aastal toimusid kontsernis mitmed struktuurimuutused, millest olulisem oli Viru RMT ümberstruktureerimine, kus Viru RMT koosseisust viidi töötajaid üle nii Viru Keemia Gruppi, VKG Oili kui ka VKG Logistika koosseisu.

Kontserni töötajate koguarv, selle muutus ja jagunemine ettevõtete vahel

Viru Keemia Grupp
96
VKG Kaevandused
524
VKG Oil
623
VKG Energia
115
Viru RMT
15
VKG Logistika
129
Kokku
1502

Efektiivne ja motiveeritud töö kajastub otseselt ettevõtte majandustulemustes. Töö tasustamisel lähtume piirkonna tööturu olukorrast ja sektoris kehtivatest palgaturu tingimustest, töötaja vastutuse määrast ja kvalifikatsioonitasemest. Kontsernis makstavad töötasud on kõrgemad Ida-Virumaal makstavatest keskmistest töötasudest ning oleme tööjõuturul edukalt konkurentsis. Kontsernis kehtib läbipaistev ja kindlate põhimõtetega tulemustasude maksmise süsteem.

Kontserni töötajate pühendumust ja lojaalsust näitab läbiviidud kõiki töötajaid hõlmanud rahulolu-uuring. VKG töötajate pühendumuse 67 punkti on Eesti keskmisest kõrgem. Pühendumuse tase näitab töötajate suurt lojaalsust, tulevikuusku ja uhkustunnet VKG-s töötamise üle. Väga oluline on ka kõrge soovitusvalmidus.

Ootused töötajaskonna käitumisreeglitele ja käitumispõhimõtetele on koondatud ühtsesse dokumenti ”Eetikakoodeks ja tegutsemise põhimõtted”, mille põhimõtete järgimine ja rakendamine tööelus pideva tähelepanu all. Töötajate rahvuslik, sooline, vanuseline ja keeleline mitmekesisus seavad meile kõrged nõudmised võrdsele kohtlemisele, kaasamisele ja informeerimisele. Personalipoliitikas kirjeldatud ühtsed käitumisreeglid, ettevõtte väärtused ning eetilised käitumisjuhised tagavad ausad ja õiglased töösuhted ning töötajate lojaalsuse.

2023. aasta prioriteetseks töötajate arendusvaldkonnaks oli keskastmejuhtide arenguprogramm, mille läbis 249 töötajat ja sisekoolitajate, mentorite ja juhendajate arenguprogramm, et tagada tööalaste kompetentside süsteemne ettevõttesisene edasiandmine. 2023. aastal osales sisekoolitustel 561 töötajat.

Kontsern keskendub töötajate pideva järelkasvu tagamisele ning töötajatele arenguvõimaluste pakkumisele, samuti oleme praktikabaasiks paljudele õppuritele. 2023. aastal jätkus VKG Oili tehnoloogiaseadmete operaatorite järelkasvu projekt. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse töökohapõhises õppeprogrammis õpib ning töötab 14 VKG Oili tehnoloogiaseadmete operaatorit, kes omandavad kutseharidust. Lisaks alustas töökohapõhise õppe grupp ka tööstusautomaatikutele. Töökohapõhiste õppegruppide lõpetajad on 2023. ja 2024. aastal oluliseks järelkasvuks meie kvalifitseeritud töötajatele. 2023. aastal võimaldati praktika läbiviimist 42 tudengile/õpilasele. Kõige enam praktikante oli Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

2023. aastal jätkus kontserni panus Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi vahendusel stipendiumide maksmisel rakenduskõrghariduse, bakalaureuse- kui ka magistriõppe tudengitele. Stipendiume määrati seitsmele tudengile, kes omandavad haridust inseneriteaduskonna elektroenergeetika ja mehhatroonika, maapõueressursside, keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia või soojusenergeetika erialadel. Arengufondi vahendusel stipendiaatide motiveerimine jätkub ka 2024. aastal. Kontserni töötajate tunnustamiseks ja motiveerimiseks asutati 2023. aastal stipendium TalTechi Virumaa kolledžis keemiatehnoloogia ja jätkusuutlikud keemiatehnoloogiad erialadel õppivatele VKG kontserni ettevõtete töötajatele. Kontsern toetab jätkuvalt ka nimelise kuldstipendiumiga TalTechi Virumaa kolledži esimese õppeaasta tudengeid, kes on lõpetanud gümnaasiumi kuldmedaliga.

Järgmised teemad