Viru Keemia Grupp väärtustab oma töötajate vaimset tervist ning on pühendunud nende heaolu tagamisele. Tööandjana pakume oma töötajatele tasuta ja anonüümset psühholoogiteenust, et toetada neid vaimse tervise väljakutsetega toimetulekul. See teenus käivitati 2020. aasta suvel, pärast 2019. aastal läbi viidud psühhosotsiaalsete ohutegurite hindamist.
Praeguseks võime tõdeda, et ühest küljest on hea, et seda teenust ei kasutata massiliselt. Samas, ebastabiilne olukord maailmas ja kiiret kohanemist nõudvad pidevad muutused jätavad meie vaimsele seisundile oma jälje, mistõttu võib psühholoogi külastamine ennetada võimalikke probleeme.
Selleks, et hoida vaimse tervise teema pidevalt fookuses, korraldame regulaarselt koolitusi ja seminare, mis käsitlevad vaimse tervise hoidmist, stressiga toimetulekut ja muutustega kohanemist. Aprillis 2021 viisime läbi vaimse tervise nädala, kus oma ala spetsialistid MTÜst Peaasjad rääkisid vaimse tervise hoidmisest, koroonaviiruse raskustest ja muutustega toimetulekust. Samuti jätkasime vaimse tervise teemade käsitlemist ka 2022. aastal ohutuse kuu raames, pakkudes töötajatele pidevat tuge ja teadmisi.
Meie koolitusprogrammid ja teavitusüritused toimuvad regulaarselt kogu aasta vältel, tagamaks, et vaimse tervise teemad on alati meie töötajate teadvuses. Meie eesmärk on luua töökeskkond, kus vaimse tervise teemad on avatud aruteluks ning iga töötaja teab, et tal on juurdepääs vajalikele ressurssidele ja toetusele.
Me usume, et vaimse tervise toetamine on võtmetähtsusega nii töötajate isikliku heaolu kui ka organisatsiooni üldise edasijõudmise seisukohalt. Selleks jätkame pidevat tähelepanu pööramist vaimse tervise teemadele ja tagame, et meie töötajatel on alati vajalik tugi ja koolitused saadaval.
Lisaks individuaalkonsultatsioonidele on meil ka grupikonsultatsiooni kogemus. Näiteks korraldati taoline seanss pärast traagilist juhtumit VKG Energias ning kolleegidel oli võimalus end tühjaks rääkida ja see aeg üheskoos läbi elada. Samuti võivad osakondade või allüksuste juhid psühholoogi poole pöörduda oma töökollektiivi sisekliima hindamiseks. Ühes allüksuses viidi läbi töötajate küsitlus koos psühholoogiga. Küsimustikud töötas välja ja küsitlustulemusi töötles spetsialist, kes andis juhile soovitusi edaspidiseks tegutsemiseks.