8

Meie inimesed

Meie inimesed on meie strateegia ja eesmärkide saavutamisel üliolulised. Keskendume nende toetamisele ja oskuste arendamisele, et nad saaksid edukalt töötada ja aidata ka meil edu saavutada.

Inimesed on meie suurim väärtus. Ilma nende pühendumuse ja tööta ei suudaks me saavutada oma eesmärke ega jätkata edu teekonda. Iga töötaja panus on hindamatu ja me oleme igaühele selle eest siiralt tänulikud.

Tööandjana on meie eesmärk tagada oma inimestele ohutu ja motiveeriv töökeskkond. Meie soov on, et töötajad tunneksite end väärtustatuna ja hinnatuna igal sammul. Inimeste heaolu ja rahulolu on meile esmatähtsad, sest teame – õnnelik ja rahulolev töötaja on parim tööandja soovitaja.

Oleme pühendunud sellele, et pakkuda inimestele parimaid tingimusi ja võimalusi arenguks. Koos saame ehitada tugeva ja ühtehoidva meeskonna, kus igaüks tunneb end olulise ja väärtuslikuna.

Eve Rei

Personalidirektor

Person image

Euroopalikud ja riigisisesed suundumused annavad meile kindla signaali, et põlevkiviõli tootmine ei mahu kliimaneutraalsuse raamistikku ja uude rohelisse majandusmudelisse. Ühelt poolt on see suur väljakutse ja ümberkorraldus, teisalt aga innustab meid veelgi aktiivsemalt otsima uusi arenguvõimalusi, jäädes suurtööstusettevõtteks, usaldusväärseks partneriks riigile, kohalikele kogukondadele ning meie inimestele.


Viru Keemia Grupp on üks suurimaid tööandjaid Ida-Virumaal. Kontserni käekäik mõjutab lisaks oma 1560 töötajale piirkonnas veel mitme tuhande inimese heaolu, kes on ettevõttega seotud pereliikmete või ka koostööpartnerite ja tarnijate töötajate ja pereliikmete kaudu.



Meie personalipoliitika fookuspunktid


  • Väärtustame
  • Tunnustame
  • Toetame meeskonnavaimu
  • Soodustame ja arendame järelkasvu
  • Loome ohutu töökeskkonna

Personalipoliitika tähtsaimad põhimõtted



Ohutus

Seame töötajate, elanike ja keskkonna turvalisuse kõrgemale mis tahes majanduslikest, tehnilistest või muudest kaalutlustest, tagame töötajatele ohutud töötingimused ja nõuame sama ka partneritelt.


Austus ja diskrimineerimise puudumine

Suhted kontsernis põhinevad vastastikusel austusel ja usaldusel, me hindame iga töötajat ja võtame tema arvamust kuulda. Ühisele eesmärgile suunatud pädevuste, vaatenurkade ja kogemuste mitmekesisus võimaldab meil lahendada keerulisi ülesandeid.


Tõhusus

Püüame olla oma tegevuses võimalikult tõhusad ja värbame oma ala parimaid professionaale, võimalikult motiveeritud ja sihikindlaid spetsialiste.


Ausus

Järgime kõrgeid eetikastandardeid ja oleme töötajate vastu ausad.


Kaasamine

Usume, et ainult kontserni töötajate ühiste jõupingutuste ja kooskõlastatud tegevusega on võimalik saavutada seatud ulatuslikke eesmärke. Kutsume töötajaid osalema ettevõtlusprotsessides ja andma aktiivselt tagasisidet.



Eetikakoodeks


Eetikakoodeks ja tegutsemise põhimõtted on koonddokument, mis reguleerib meie tegevust ja käitumist ning mille järgimist ootame nii kõikidelt oma töötajatelt, juhatuse ja nõukogu liikmetelt kui ka meie koostööpartneritelt. Sellest, kuidas suhtume oma kolleegidesse ja tööülesannete täitmisesse, sõltub mitte ainult meie maine, vaid ka jätkusuutlikkus. Eetiline käitumine ning suhtumine on aluseks usaldusväärsele partnerlusele ning tööandja kuvandile.

Töötajate rahvuslik, sooline, vanuseline ja keeleline mitmekesisus seavad meile kõrged nõudmised võrdsele kohtlemisele, kaasamisele ja informeerimisele. Personalipoliitikas kirjeldatud ühtsed käitumisreeglid, ettevõtte väärtused ning eetilised käitumisjuhised tagavad ausad ja õiglased töösuhted ning töötajate lojaalsuse.

2023. aastal laekus kolm pöördumist, kõik olid seotud kolleegide vaheliste verbaalsete solvamistega. Osapooltega vesteldi, mille käigus jõuti andeks palumise ja leppimiseni. Juhtumite asjaolude väljaselgitamise, tagasisidestamise ning ennetavate meetmete väljatöötamise ja rakendamisega tegelevad erapooletud kontserni esindajad. Kõikidest eetikanormide rikkumistest teavitatakse juhtkonda.

Eetikakoodeks
Jumbo image

Töötajatest


Viru Keemia Grupi edu aluseks on kompetentsed ja motiveeritud töötajad, kes teevad oma tööd pühendunult, on ettevõttele lojaalsed ning loovad ühiselt väärtust.


Kontsernis töötas 2022. aasta lõpus 1 193 meest ja 367 naist. Meestöötajate osakaal on oluliselt suurem töö füüsilise iseloomu tõttu. Töötajate keskmine vanus on 45 aastat, ligi 900 töötajat on vanusegrupis 35–54. 2023. aasta lõpus andis kontsern tööd 1502 töötajale, sh 1184 mehele ja 353 naisele.

Kontserni töötajate keskmine staaž ettevõttes on 10 aastat, enam kui 25-aastase tööstaažiga töötajaid on kontsernis 129, neist 21 töötab ettevõttes üle 40 aasta. Aruandlusperioodil suuri kõikumise töötajate koosseisus ei ilmnenud.

Töötajate arv ettevõtete kaupa, aruandluse perioodil 31.12.2022 ja 31.12.2023 seisuga


2023. aastal toimusid kontsernis mitmed struktuurimuutused, millest olulisem oli Viru RMT ümberstruktureerimine, kus Viru RMT koosseisust viidi töötajaid üle nii Viru Keemia Gruppi, VKG Oili kui ka VKG Logistika koosseisu.


Kontserni töötajate vanuseline struktuur, 2022-2023


Töötajate jagunemine kategooriatesse, 2022–2023


Meeste ja naiste suhe kontserni juhtkonnas, 2022–2023


Töötajate jagunemine põhilise tegevussuuna järgi, 31. detsembril 2022 ja 31. detsembril 2023.


Tööjõu voolavus (%)

2022
4 %
4 %
13 %
9 %
2023
5 %
5 %
12 %
7 %
Tööjõu voolavus
Vabatahtlik voolavus

2022. aastal asus tööle 206 uut töötajat, töösuhe lõppes 227 töötajaga. Tööjõu voolavuse määr oli 12%, millest vabatahtlik voolavus 9%. Turbulentne energiaturg muutis 2022. aastal oluliselt Ida-Virumaa tööjõuturu olukorda ning tõstis kontserni tööjõuvoolavust, seda eriti VKG Kaevandustes. Demograafilistest muutustest, väljarändest Ida-Virumaalt kui ka muudest välistest põhjustest tingituna on sobivate töötajate puudus piirkonnas suurenenud, mis on pikendanud töötajate värbamise aega ning avaldanud olulist survet tööjõu hinnale.

2023. aastal asus tööle 177 uut töötajat, enim uusi töötajaid asus tööle vanuserühmas 25 kuni 44 aastat. Töösuhe lõppes 208 töötajaga. Tööjõu voolavuse määr 2023. aastal oli 13%, millest vabatahtlik voolavus 7%.


Brutopalk

2020
1 718
2021
1 744
2022
1 939
2023
2 146

90% kontserni töötajatest on Ida-Virumaa elanikud ning nende heaolu kaudu panustame positiivselt piirkondlikule elatustasemesse. Kontsernis makstav palk oli 2023. aastal Eesti keskmisest 17% ning Ida-Viru keskmisest 49% kõrgem. Kontserni keskmine palk mullu oli 2146 eurot. Mullu pakkusime oma töötajatele lisaks ka erinevaid hüvesid ja kompensatsioone 1,6 miljoni euro ulatuses.

Töö tasustamisel lähtume piirkonna tööturu olukorrast, erinevate sektorite palgaturu tingimustest, töötaja vastutuse määrast, oskustest ning teistest näitajatest, mis võivad mõjutada töö tasustamise aluseid. Fontese Eesti palgauuringu tulemused kinnitavad, et kontsernis makstavad töötasud on Ida-Virumaa keskmisest töötasust kõrgemad ning oleme tööjõuturu konkurentsis edukad.

VKG-s kehtib läbipaistev ja kindlate põhimõtetega tulemustasusüsteem. Tasakaalustatud töötingimused ja õiglane tasustamissüsteem tagab motiveeritud ja lojaalsed töötajad ning kõrge töökultuuri. Töötajate rahulolu ning pühendumust tõstis ka 2022. aasta lõpus kõigile töötajatele makstud jõulutoetus.

Töötajad saavad lisatasu õhtul ja öösel töötamise eest. Kontsern peab rangelt kinni töölepingu seadusest. Tööajarežiimi puhul järgitakse seadust ja kollektiivlepingut. Kui töötaja tööaeg erineb tööandja üldreeglites kehtestatust, reguleeritakse seda töölepinguga, võttes arvesse töö iseloomu, tootmise iseärasusi ja töötingimusi. Töö korraldatakse vahetuste kaupa, kui tootmisprotsess kestab kauem kui lubatud tööpäev, aga ka seadmete tõhusamaks kasutamiseks, tootmismahu suurendamiseks või rohkemate teenuste osutamiseks.

Lisaks töötasule makstakse kontserni töötajatele lisatasu staaži eest, toetust lapse sünni puhul, juubelitoetust ja kõige kurvemate sündmuste puhul matusetoetust. Väikelaste vanematele võimaldame täiendavalt tasustatud lisapuhkust.

Pühendumuse ja rahulolu uuring: VKG töötajad on oma tööandjaga rahul


2023. aasta alguses viisime koostöös uuringufirma Kantar Emoriga läbi VKG töötajate pühendumuse ja rahulolu uuringu. Uuring oli avatud kõikidele VKG töötajatele ning küsimustikule vastas 66% VKG töötajatest.

Töötajate vastuste põhjal saime VKG pühendumuse indeksiks 67, mis ületab nii Eesti kui ka tööstussektori keskmist. Isikliku pühendumuse näit – 75 punki on oluliselt kõrgem, kui Eesti keskmine. Meeskonnavaimu osas oleme Eesti keskmisel tasemel, ehitus- ja tööstussektoriga võrreldes aga jääme alla Eesti keskmise näitaja. Seega võib järeldada, et meeskonnatöö, ühiste sihtide ja koostöö osas on meil veel arenguruumi ja saame koos kasvada. Rõõmustav on see, et üldine rahulolu VKG kui tööandjaga on 4,1 ning VKG tulevikuplaane toetab 45% vastanud töötajaist maksimumhindega.



Meie inimeste arendamine


Kontsern keskendub töötajate pideva järelkasvu tagamisele ning töötajatele arenguvõimaluste pakkumisele, samuti oleme praktikabaasiks paljudele õppuritele. Usume, et ainult arendades ja kaasajastades meie töötajate oskusi ja teadmisi on võimalik muutlikel turutingimustel püsida konkurentsis ning olla organisatsioonina edukaks.

Igal kontserni töötajal on võimalus oma oskuste tõstmiseks ning arenguks. Arenguvestlustel kaardistatakse töötaja vajadused ning soovid, mille põhjal koostatakse hiljem ka koolituskaart. Toetame ja soodustame meie töötajate soove õppida ning omandada uusi teadmisi. Samas sisaldab meie koolitusportfell ka kohustuslikku õppekava, mis tutvustab asjakohaseid seadusi ja määrusi ning meie sisestandardeid.


VKG koolitusvaldkonna prioriteedid 2022. aastal.


  • Meeskonna- ja koostööd soodustavate kompetentside arendamine,
  • Office programmide kasutajaoskuste parendamine,
  • Koolitusvõimaluste „Tööriistakasti“ rakendamine,
  • Kontsernis kasutusel olevate tarkvarade kasutajaoskuste taseme tõstmine,
  • VKG OILi spetsialistide/operaatorite järelkasvu tagamine,
  • Tööalase pädevuse/kvalifikatsiooni tõstmine.

Card image

„Mina valin“: koolitus, mille läbis 90% töötajaid ehk 1461 inimest


2022. aasta sügisel viisime esmakordselt kontserni ajaloos läbi ulatusliku õppeprogrammi „Mina valin“, mis hõlmas kõiki kontserni töötajaid. Õppeprogramm „Mina valin“ oli suunatud meie ohutuskultuuri parendamisele, teadmiste süstematiseerimisele selles valdkonnas ja meie käitumismudelite analüüsimisele.

Niikaua kui kontserni ettevõtetes juhtuvad õnnetused, ei saa me öelda, et meil on kõik hästi! Tööohutust edendavad kolleegid korraldavad erinevaid üritusi tõstmaks teadlikkust antud küsimuses. Ometigi ei piisa sellest. Igaühe aktiivse osavõtu ja vastutustundliku suhtumiseta ei õnnestu meil jõuda teadliku ohutuse tasemele. Ohutuskultuur on käitumiskultuur. Ohutuse esmatähtsaks seadmine ja ohutusreeglite rikkumiste märkamine peab saama meie jaoks loomulikuks ja igapäevaelu lahutamatuks osaks – justnagu kolleegide või koduste tervitamine tööle või koju jõudes.

Meie ametid ja töökohustused võivad olla väga erinevad, kuid on üks asi, mis meid ühendab. Olenemata sellest, kas me laskume 30 meetri sügavusele, puhastame reaktorit, seadistame kõrgtehnoloogilisi seadmeid, vastutame turbiini töötamise eest, oleme veoki roolis või istume kontoris arvuti taga – igaüks meist peab tundma end kaitstult ja olema kindel, et tema tervist ja elu ei ohusta tööl miski. Samal ajal peab igaüks käituma ka ise nii, et ta oma tegevustega ei ohustaks ennast, kolleege, partnereid ega linnaelanikke.


Selletaolist projekti pole meil veel olnud ja mind isiklikult rõõmustab, et koolitame sellist hulka inimesi. Vaatamata ettevalmistustööde, korralduse ja järgnevate tegevuste mahule – töötajate teadliku tööohutuse koolitus väärib kõiki neid pingutusi. Arvan, et praegu on selleks ka kõige sobivam aeg.

Ksenia Moskvina

Ohutusjuht

Person image

Olen sellest projektist vaimustuses! VKG pühendumus töötervishoiule ja tööohutusele ning soov inimfaktoriga tõsiselt tegeleda on väga lahe! Mul on au selles protsessis kaasa lüüa. Kogemuse põhjal oskan öelda, et igaüht mõjutab koolitus individuaalselt, kui rääkida aga kontsernist, siis muudab see süvitsi kogu ohutuskultuuri.

Toetan kahe käega vajadust viia läbi „ohutuskultuuri küpsuse alusuuring“ ja seejärel jälgida selle arengut. Inimfaktor, hoolivus, usaldus, avatus, täiskasvanulik suhtumine töösse ja ellu on isikliku heaolu ja ettevõtte edu võti.

Erkki Anttila

Koolitaja

Person image


kõikide kontserni töötajate peale kokku

3062

koolituspäeva


2022. aasta lõpuks kogunes kõikide kontserni töötajate peale kokku 3 062 koolituspäeva ning 365-st kalendripäevast 103-l tegelesid meie kolleegid enesetäiendamisega. Just need numbrid näitavad väga ilmekalt, et see oli meie jaoks arenguaasta ja VKG töötajad õppisid sellel aastal rohkem kui kunagi varem.

Uus õpihaldussüsteem – Coursy


2022. aasta lõpus hankisime õpihaldussüsteemi Coursy täisteenuse kasutuslitsentsi. Õpihaldussüsteemi vajadus oli tingitud ettevõttesiseste ja väliskoolituste rohkusest. Erinevate koolituste korraldamisega on seotud paljud meie töötajad: töökeskkonnaspetsialistid, seadmejuhid, juhendajad töökohal, vahetud juhid, kvaliteedispetsialistid, sekretärid ja juhiabid ning ka koolitusjuht. Paralleelselt põhitööga otsisid nad pidevalt võimalusi koolitusvajaduste rahuldamiseks, koolituste korraldamiseks ja koolitusdokumentide säilitamiseks.

Õpihaldussüsteemi on nüüdseks liikunud kõik ettevõtte kohustuslikud koolitused: sissejuhatavad tööohutusalased juhendamised ja eksamid ning kvalifikatsiooni omandamiseks ning tõstmiseks vajalikud juhendmaterjalid ja testid. See aitas muuta juhendamised ja teadmiste kontrolli kogu kontsernis ühtseks ning tulemused kättesaadavaks. Automatiseerisime ajamahuka testide ja eksamite korraldamise ja dokumenteerimise. Sertifikaatide tähtaegade lõppemisel annab süsteem automaatseid teavitusi, vajadusel saame ka ise väljavõtteid teha.

Õpihaldusüsteemi kasutades jõuame personaalselt iga töötajani – kaardistame tema arenguvajadusi ja suuname vajalikule koolitusele.


2023. aasta kontserni inimeste arendamise valdkonna fookused olid seatud:


  • esmajuhtide arendamine;
  • ohutuskultuuri jätkuprogrammi arendamine;
  • küberteadlikkuse tõstmine kogu kontsernis
  • kvalifikatsiooni tõendamine ja tõstmine, kontserni kvalifikatsioonisüsteemi ühtlustamine;
  • oskustööliste arendamine.

2023. aasta prioriteetseks töötajate arendusvaldkonnaks oli keskastmejuhtide arenguprogramm, mille läbis 249 töötajat ja sisekoolitajate, mentorite ja juhendajate arenguprogramm, et tagada tööalaste kompetentside süsteemne ettevõttesisene edasiandmine. 2023. aastal osales sisekoolitustel 561 töötajat.

2022. ja 2023. aastal jätkus VKG Oili tehnoloogiaseadmete operaatorite järelkasvu projekt. 2022. aastal värbasime 21 töötajat, kes asusid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse töökohapõhise õppeprogrammi raames õppima ning VKG Oili tehnoloogiaseadmete operaatoritena tööle. 2023. aastal liitusid programmiga 14 tulevast tehnoloogiaseadmete operaatorit, kes samal ajal omandavad ka kutseharidust.

Lisaks alustas töökohapõhise õppe grupp ka tööstusautomaatikutele. Töökohapõhiste õppegruppide lõpetajad on 2023. ja 2024. aastal oluliseks järelkasvuks meie kvalifitseeritud töötajatele.

2023. aastal korraldasime üle 80 koolituspäeva, kus osales ligi 700 töötajat. Selleks kulus aga 1017 tööpäeva, kui töötajad olid eemal oma põhitööst eesmärgil, et naastes töökohale tagasi, oleksid nende oskused ja teadmised oluliselt paranenud. 500 tööpäeva panustasime esmajuhtide juhtimiskogemuste arendamisele ja sellega jätkame ka 2024. aastal.


2023. aastal

Korraldasime üle

80

koolituspäeva

Seal osales ligi

700

töötajat

Selleks kulus

1017

tööpäeva


Aruandluse perioodil võimaldasime praktikat

2022. aastal

42

tudengile/õpilasele

2023. aastal

59

tudengile/õpilasele


Kontserni investeering töötajate täiendõppesse

2022. aastal

400000

2023. aastal

320000


Milliseks kujuneb kontserni 2024. koolitusaasta?


Kaardistades probleeme ja arenguvajadusi ning adudes täitmist ootavate ülesannete suurt hulka, seadsime käesolevaks aastaks järgmised koolitusvaldkonna prioriteedid:


  • tööalase väljaõppe taseme tõstmine – süsteemse sisekoolituste struktuuri loomine, sisekoolitajate ja juhendajate pädevuse arendamine,
  • esmajuhtide juhtimisalaste oskuste arendamine (jätkuprogramm),
  • automaatikute ja elektrikute teadmiste ning oskuste arendamine.

Siseüritused töötajate väärtustamise väljundina


Event image
Väärtustame oma töötajaid ja näitame seda oma traditsioonidega. Kui keemikute ja kaevurite päevadest on nüüdseks kujunesid Ida-Viru lemmikrahvapeod, siis meil on ka rida siseüritusi: jõulupeod, juubilaride tänuüritus, koolikella pidu 1. klassi astuvatele lastele ja nende vanematele, mille raames lapsed saavad kingiks kõigi vajalike koolitarvetega varustatud koolikoti.

Lapsed muretult kooli


Event image
Juba üle 20 aasta on VKG korraldanud esimese klassi õpilastele pidupäeva, et koos nautida viimaseid suvepäevi ning valmistuda algavaks kooliteeks. Kingime igal aastal lastele vahvaid ranitsaid koos kõigi vajalike koolitarvetega. Aruandluseperioodil alustas kooliteed 140 kontserni töötajata last.

Lüües kaasa raudteel ohutu liikluse propageerimisele


Event image
Lööme kaasa vahval rahvusvahelisel algatusel Relsiralli. Kahepäevane 140-kilomeetriline mõõduvõtt relssidel, mis pani VKGlaste meeskonnavaimu tõsiselt proovile startis 28. juulil 2023. aastal Kohtla-Järvelt VKG territooriumilt. Relsiralli toimus juba 13. korda ning kokku võttis osa 14 võistkonda erinevatest raudtee ettevõtetest, ametitest ja ohutusega seotud organisatsioonidest. VKG osales juba viiendat korda, kuid esmakordselt oli oma meeskonnaga Relsirallil väljas 2014. aastal.

VKG liigub


Event image
Aktiivne eluviis ja tervis on viimaste aastate jooksul tõusnud üha aktuaalsemaks teemaks ja iga päevaga hõlmab aina suuremat osa meie ajast. Edendame seda suhtumist ka oma töötajate seas, suunates töötajate spordiharrastuste toetamisele aruandluse perioodil 100 000 eurot.

Lisaks oleme pikemat aega teinud koostööd YuMuuv tiimiga ning pakkunud läbi selle äpi meie töötajatele iga kuu erinevaid väljakutseid, mis innustavad ja lihtsustavad hoolitsemist kõige tähtsama – meie endi tervise eest. On tõestatud, et liikumine vabastab õnnehormoone, mis suurendavad meie heaolu. Liikudes hoiame oma füüsilist tervist heas korras, kuid samas hoolitseme ka vaimse tervise eest. Lisaks on see oluline samm vähendamaks stressitaset tööl.

Koostöö õppeasutustega


Kontsern toetab parimaid üliõpilasi stipendiumitega alates 2003. aastast. Stipendiumite toel soovime edendada eelkõige tehnika- ja keemiavaldkonna haridust ning motiveerida edukaid üliõpilasi. Kontserni aastane stipendiumifond on 13 100 €. Kandideerimine toimub Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kaudu. Läbi aegade meie antud stipendiumite kogusumma ületab 165 000 eurot.

VKG bakalaureuseõppe stipendiumid on ette nähtud kuni kahele Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna elektroenergeetika, mehhatroonika, pinnaseteaduste ja geotehnoloogia, keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia või soojusenergeetika eriala edukale bakalaureuseõppe üliõpilasele. Ühe stipendiumi suurus on 2000 eurot.

VKG magistriõppe stipendium on ette nähtud ühele Tallinna Tehnikaülikooli keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia, kütuste keemia ja tehnoloogia või soojusenergeetika ja elektroenergeetika eriala edukale magistriõppe üliõpilasele. Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot.

VKG rakenduskõrgharidusõppe stipendiumid on ette nähtud kuni kahele Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledži kütuste tehnoloogia, tootmise automatiseerimise, masinaehitustehnoloogia, energiatehnika, keemiatehnoloogia, tehnoloogiliste protsesside juhtimise ning telemaatika ja arukate süsteemide eriala edukale rakenduskõrghariduse üliõpilasele. Ühe stipendiumi suurus on 2000 eurot.

2020. aastast paneme välja ka kaks VKG-nimelist medalisti stipendiumi TalTechi Virumaa kolledži tudengitele. VKG kuldstipendiumi suurus on 1500 eurot.

Alates 2023/2024. õppeaastast asutasime stipendiumi TalTech Virumaa kolledžis keemiatehnoloogia (RAK) ja jätkusuutlikud keemiatehnoloogiad (MA) erialadel õppivatele Viru Keemia Grupi ja selle tütarettevõtete töötajatele. Stipendiumi suurus iga õppeaasta lõpetamisel on 1000 eurot. Stipendiumi suurus keemiatehnoloogia (RAK) ja jätkusuutlikud keemiatehnoloogiad (MA) erialade nominaalajaga lõpetamisel on 2000 eurot.



VKG stipendiumid toetavad üliõpilaste motivatsiooni kontsernis vajalike elukutsete omandamisel ja annavad selge signaali, et ootame oma ridadesse noori spetsialiste.

Kontsern peab oluliseks ka tõhusat koostööd koolide ja gümnaasiumidega. Püüame luua katkematu haridustee: kool – kõrgkool – ettevõte, mille eesmärk on tagada noorte pidev juurdevool ning tulevikus meil tööd alustavate spetsialistide hea ettevalmistus ja vajalik pädevus. Kontsernil on tihe koostöö kohalike riigigümnaasiumitega STEM programmist Viie Kooli võistluseni.

Aruandluseperioodil jätkas kontsern ka koostööd Jõhvis tegutseva programmeerimiskooliga kood/Jõhvi.

Kontserni meeskond on ka erinevate tudengite messide aktiivne külaline, rääkides huvitavatest väljakutsetest tööstuse maastikul.

Koostöö ametiühinguga


Kontsernil on pikaajaline partnerlussuhe ametiühinguorganisatsiooniga Keemikute Ametiühing. Ametiühingu esindajad osalevad tegusalt kontserni tootmisohutuskultuuri arendamises, aruteludes sotsiaalsete soodustuste süsteemi muutuste üle ja turvaliste töötingimuste loomise meetmetes.

Viru Keemia Grupis kehtib kollektiivleping, milles on sätestatud kontserni sotsiaalsed kohustused töötajate ees. 2022. aasta lõpus allkirjastasid Viru Keemia Grupp ja Keemikute Ametiühing uue kollektiivlepingu perioodiks 2023–2024.

Uues kollektiivlepingus on säilitatud kõik varem kokku lepitud sotsiaalsed garantiid ja toetused. Suur rõhuasetus on töökeskkonna parendamisel, mis on mõlema poole jaoks ülioluline. Üldiselt ollakse alati tööohutuse ja töökeskkonna teemasid arutades ühel meelel ning veendumusel, et ainult läbi koostöö saab muuta töökeskkonda paremaks ja ohutumaks. Samas üheks oluliseks muudatuseks on ka see, et tööandja hakkab veelgi enam suunama rahalisi vahendeid ametiühingu liikmete ja usaldusisikute koolitustegevusse, toetades sellega kontserni üht olulist väärtust – areng – ning aidates tagada usaldusisikute panuse kvaliteeti.


2023. aasta lõpu seisuga

Kontserni töötajatest

30 %

on ametiühingu liikmed

Kollektiivleping hõlmas

100 %

töötajatest